Podróżuj

Forum dla mega odlotowych ludzi z pomysłami


#1 2011-01-26 18:47:09

 BoskiGieniu

Użytkownik

Skąd: Kozlowek
Zarejestrowany: 2010-11-26
Posty: 88
Punktów :   

Beskid maly w ten weekend.

Wiecie. Marsz po Beskidzie malym, schronisko, wino, kobiety, spiew:

http://picasaweb.google.com/boskigieniu … 8197827778


kazdy moze, jeden lepiej drugi troche gorzej.

Offline

 

#2 2011-01-27 10:44:19

 malgolambk

Administrator

Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2010-11-07
Posty: 138
Punktów :   

Re: Beskid maly w ten weekend.

Te kobiety mnie odstraszyly
Ja nie dam rady, weekend mam juz zajety


Malgolambik from Mozambik

Offline

 

#3 2011-01-27 17:27:45

 mucha

Moderator

Zarejestrowany: 2010-11-07
Posty: 115
Punktów :   

Re: Beskid maly w ten weekend.

ja w ten weekend jestem na warsztatach w katowicach...


"Osoba, która twierdzi, że coś jest niemożliwe nie powinna
przeszkadzać osobie, która właśnie to robi" !

Przysłowie chińskie

Offline

 

#4 2011-01-27 20:32:31

myszapk

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2011-01-07
Posty: 8
Punktów :   

Re: Beskid maly w ten weekend.

Boski Gieniu:) nie chodziłam po górach zbyt intensywnie:)
Największa wycieczka to dojście do  Czarnego  Stawu.
Wiem, wiem, nie ma się czym chwalić.
Oświeć mnie proszę czy ten wyjazd wymaga dużych umiejętności, jest przeznaczony dla ludzi zaprawionych w chodzeniu po górach?
I jaki stopień trudności? Jakieś proste szlaki czy bardziej wymagające?

Offline

 

#5 2011-01-28 15:28:27

 BoskiGieniu

Użytkownik

Skąd: Kozlowek
Zarejestrowany: 2010-11-26
Posty: 88
Punktów :   

Re: Beskid maly w ten weekend.

teraz jest zima wiec warunki troche trudniejsze. schronisko zostalo zamienione na chatke wiec musimy zabrac spiwory. bedzie fajna zabawa bo sprobujemy chodzic w rakietach snieznych. jakby co to smsuj 694-337-646. ponizej wklejem tresc maila od przewodniczki:

W sobotę wyjazd.
> Jedziemy rano busem do Cieszyna o godz. 6.10. Bus odjeżdża z platformy
> dolnej. Wysiadamy w Kobiernicach i tam przesiadamy się na lokalny
> autobus do Żarnówki Małej, który wyjeżdzą z Bielska-Białej o 7.50.
> Proszę wszystkich aby zjawili się na dworcu 15 min. przed odjazdem, żeby
> uniknąć stania przez 2 godz. w busie.
>
> Nocujemy w Chatce pod Potrójną. Nie ma tam pościeli więc trzeba wziąć
> śpiwory. O chatce możecie poczytać na ich stronie: www.potrojna.com.pl.
> Mogą się przydać rakiety snieżne, można je np. wypożyczyć w STA PTTK
> Wierchy:
> http://wierchy.pttk.pl/?s/_punkt_m.oferta/_56
>
> Pozdrawiam i do zobaczenia

Offline

 

#6 2011-01-28 15:31:38

 BoskiGieniu

Użytkownik

Skąd: Kozlowek
Zarejestrowany: 2010-11-26
Posty: 88
Punktów :   

Re: Beskid maly w ten weekend.

Zuczki kochane to jest nocleg w prawdziwej goralskiej chacie:

O chatce

Informacje Ogólne

Studenckie Schronisko Turystyczne "Pod Potrójną" jest bazą noclegową zaadoptowaną ze stuletniej, drewnianej chałupy góralskiej. Wyposażone jest we wszystko to, co niezbędne i konieczne dla każdego turysty.
Na parterze, po lewej stronie korytarza, znajduje się kuchnia, gdzie każdy może we własnym zakresie przyrządzić posiłek z produktów, które musi przynieść ze sobą. Do dyspozycji jest piec, gary, lodówka, noże i talerze. Dla wymagających dostępne są jednorazówki.
Obok znajduje się sala kominkowa mieszcząca swobodnie 30 biesiadników, którch oczy mogą nacieszyć się widokiem ręcznie zrobionego kominka, a uszy chłonąć dzwięki stojącego pod ścianą pianina. O ile ktoś na nim zagra.
Na końcu korytarza jest europejska (jak na tą wysokość) łazienka. Przy pewnym zaangażowaniu sił w prysznicu pojawi się ciepła woda. Jest też niebezobsługowy WC.
Jedyne wejście do gospodarza chatki znajduje się po prawej stronie korytarza i nazywa się Ciurlok. Pomieszczenia gospodarza chatki są prywatne, więc uszanuj to. Ponadto znajdują się pod czujną obserwacją, zatem wchodzenie tam bez zgody gospodarza wiąże się z gwarantowanym ryzykiem bliskiego spotkania z uzębieniem pewnego czworonoga. Jeśli zamierzasz przyjść z innym czworonogiem skonsultuj to wpierw z administratorem.
Na poddaszu jest 5 pokoi o subtelnych nazwach (w nawiasie podałem liczbę miejsc do spania):
Lotnisko (16), Hindenburg (6), ZEPs (2), Magazyn Broni (2), Szpakówka (4). Poza głównym schroniskiem jest też drugi, mniejszy budynek zwany Stodółką, podobnie wyposażony i mogący pomieścić 15 osób.
Na zewnątrz jest do dyspozycji skromna weranda, nieopodal dwa stoły z ławkami, a dalej zadaszone miejsce na ognisko z siedziskami dla około 30 osób (dzieło obecnego gospodarza).
Ogrodzona przestrzeń pomiędzy Chatką a Stodółką również należy do terenów gospodarza i podlega tym samym prawom co Ciurlok (uwaga! piesek). Przy tym ogrodzeniu, mniej więcej od roku, siedzi figura zbłąkanego turysty, któremu tak się spodobało, że zastygł w pozie podziwu (nie jest to podobizna gospodarza, jak się niektórym wydaje).
Chatka czynna jest przez cały rok. W weekendy mile widziane są rezerwacje. W dni robocze rezerwacje są konieczne, ponieważ obsługa może wykonywać prace gospodarcze na terenie obiektu.

Atrakcje

Atrakcji jest wiele, przy czym w zależności od upodobań i preferencji gości różne są reakcje. Nie będę się wdawał w ocenę, podam jedynie suche fakty; ich kolejność nie ma znaczenia:

   1. Położenie schroniska na południowym stoku w otoczeniu lasów i łąk (najbliższy stały sąsiad oddalony o 1000 metrów).
   2. Niepowtarzalna atmosfera starej, drewnianej chałupy góralskiej (zależna również od ekipy przebywającej w danej chwili na terenie obiektu).
   3. Wymagana duża samodzielność (nikt i nic za Ciebie nie zrobi).
   4. Brak dojazdu dla typowych samochodów, terenówki dadzą sobie radę, ale konieczna jest wcześniejsza konsultacja z gospodarzem obiektu. Droga prowadząca do schroniska należy do Administracji Lasów Państwowych i przejazd musi być wcześniej zgłoszony.
   5. Brak TV, SAT i tym podobnych.
   6. Nie ma zasięgu operatorów telefonii komorkowej (sporadycznie na terenie obiektu), najbliższy punkt z "zasięgiem" - 100 metrów od schroniska.
   7. Jest miejsce na ognisko i grill.
   8. Zasadniczo mało ludzi w weekendy, w środku tygodnia - pustki.
   9. Okolica doskonale nadaje się do wycieczek pieszych i rowerowych.

Offline

 

#7 2011-01-29 15:36:45

 nika

Użytkownik

Skąd: Bronowice mini
Zarejestrowany: 2010-11-30
Posty: 18
Punktów :   

Re: Beskid maly w ten weekend.

ja za tydzień gdzieś chce...na rakietach chętnie

Offline

 

#8 2011-01-31 08:33:44

 BoskiGieniu

Użytkownik

Skąd: Kozlowek
Zarejestrowany: 2010-11-26
Posty: 88
Punktów :   

Re: Beskid maly w ten weekend.

spoko serdecznie zapraszamy. A ogolnie zalujcie zalujcie zalujcie ze was nie bylo. Warunki w chatce byly skromne, ale bylo cieplo i mielismy bardzo bardzo uzdolnionego muzycznie kolege ktory gra na pianinie i gitarze. Jak zaczelismy spiewac to skonczylismy o 2 w nocy. Niebawem wrzuce fotki. Pogoda na 6 widac bylo dalej niz Tatry.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl